• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İkiz Bebek Bakımı: İkiz Bebeğe Sahip Olan Ebeveynlere Öneriler

İkiz Bebek Bakımı: İkiz Bebeğe Sahip Olan Ebeveynlere Öneriler
  • facebook paylaş
  • twitter paylaş
  • linkedin paylaş
  • tumblr paylaş
  • yorumlar

İkiz bebek bakımı, oldukça enerji ve dikkat isteyen bir konudur. İlk zamanlar hemen her ebeveyn için çok zorlayıcı olabildiği gibi, ikizlerin tüm gece boyunca uyumaya başlamasıyla birlikte işler daha kolay bir hal alır. Bu yazıda ikiz bebeğe sahip olan ebeveynlerin işlerini kolaylaştıracak çeşitli öneriler açıklanmıştır.

Yeni İkiz Anneleri İçin İpuçları

1) İçgüdülerinize güvenin

Artık ikizlerin annesisiniz. Zaman zaman iç güdülerinizin sizi yönlendirmesine izin vermek iyidir.

2) Lojistikte usta olacaksınız

İkizlere bakmak, belirli bir düzeyde organizasyon ve planlama gerektirir. Diğer ikiz annelerine organize olmak için ne yaptıklarını sorun, sadece bir fikir edinmek için, ama işleri kendi yönteminizle yapın. Sizin için gerçekten işe yarayacak lojistiği keşfedeceksiniz. Başarılarınızı kutlayın, sonuçta, ikiz bebeklerle evden ayrılmak büyük bir başarıdır.

3) “Felsefesi” olan ebeveynlerin genellikle bir “sorunu” vardır.

Annelerin kendilerini yargıladıkları veya birbirleriyle rekabet ettikleri internet dünyasında, bir şeyi keşfedebilirsiniz: son derece katı bir felsefeye bağlı insanlar var. Çünkü kendilerine tamamen güvenmezler. Başkalarının kullandığı bir felsefeyi takip etmek rahatlatıcıdır ve bize kurallar ve parametreler verir. Ancak, diğer anneleri iyi bir iş yapmadıklarını düşünmeye iten bir araç olarak “felsefe”yi kullanmak, bir özgüven sorununa işaret etmektedir. Dolayısıyla bebek bakımı konusunda başkalarının katı kurallarını uygulamak zorunda değilsiniz.

4) İkizleri emzirmek kolay değildir

Tek bir bebeği emzirmekle ilgili bu kadar çok şey söyleniyorsa bunu bir de ikizlerle hayal edin. Birçok anne uzun süre emzirebilir ve eğer yapabilirseniz harika olacak. Ama yapamasanız da kendinizi suçlamayın. Siz ve bebekleriniz için neyin en iyi olduğunu biliyorsunuz.

İkiz Bebek Bakımı: İkiz Bebeğe Sahip Olan Ebeveynlere Öneriler

5) Kişisel ve hatta biraz rahatsız edici sorulara hazır olun

Doğurganlık tedavisi görmemiş olsanız bile insanlar size hamileliğinizle ilgili her türlü tuhaf soruyu soracaktır (bu, ikizlerin annesi tarafından en sık duyulan soru dahil). Bunun dışında, “Artık hayatın olmayacağını biliyorsun, değil mi?” Gibi birçokları. Cevap vermek için nazik olmaya çalışın. Gülümseyin, başınızı sallayın ve onların olumsuz ve yapıcı olmadığını söylediklerini unutun.

6) Kapılardan geçen iyi bir ikiz bebek arabasına sahip olun

Hamileyken, şu anda mega ultra ikiz bebek arabası satın almayı düşünebilirsiniz. Bu tür ürünler birer servete mal olabilir ve tam bir karmaşaya sebebiyet verirler. Çoğu asansör ve giriş kapısından geçmeyebilir ve arabanın tüm bagajını kaplayabilir. Bu çift şemsiye tarzı pusetlerden (MacLaren) birine geçebilirsiniz. Bu birçok kolaylığı da beraberinde getirecektir. Montajı ve sökülmesi gerekmeyen bu modeller, çok daha az yer kaplar ve tüm kapılardan geçebilir. Öyleyse, ikizlere hamileyseniz ve henüz bebek arabası satın almadıysanız, en sık kullandığınız yerlerin kapılarını ölçün ki sonrasında bir problemle karşılaşma ihtimalinizi sıfırlayın.

7) Her türlü yardımı kabul edin

İkiz bebeklerin annesi olmak yardım gerektirir. Bebeklerin babası, büyükanneleri, teyzeleri, dadıları ya da eve yardım eden biri… Her kim olursa olsun, her türlü yardıma başlangıçta açık olmanız gerekir. Banyo yapabilecek, tuvalete gidebilecek (çocuk sahibi olduktan sonra mümkünse) ve bebeklerin işlevlerine ve ev işlerine yardımcı olacak birine ihtiyacınız var. İhtiyaç duyduğunuzda yardım istemek konusunda kendinizi kötü hissetmeyin!

8) Şaşıracaksınız, buna hazır olun

Aynı gün doğan, ancak aynı zamanda bu kadar farklı kişilikleri olan iki bebeğe bakma konusunda ne kadar yetenekli olacağınız hakkında şaşırmayın. Fiziksel ve zihinsel yorgunluğu hissetmek sizi şaşırtacak ve bundan çok mutlu olacaksınız. İnsanların ikizlere olan sevgisine şaşıracaksınız. O minik varlıkların büyüdüğünü gördüğünüzde hissedeceğiniz sevginin boyutuna şaşıracaksınız. İkiz anne olmak çok özel bir grubun parçası haline gelmenizi sağlayacaktır.

ETİKETLERETİKETLER