• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeğiniz hangi burç?

  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Linkedin'de Paylaş
  • Tumblr'da Paylaş
  • Yorum Yap

Bebeğiniz acaba hangi burç?
Burçların genel özellikleri nelerdir?
Bebeğinizin karakteristik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için burçların özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Arkanıza yaslanıp şimdi bebeğinizin burcunu ve sahip olduğu özellikleri inceleyin.

Koç Bebeği (21 Mart – 20 Nisan)

Gezegeni: Mars
Elementi:
Ateş
İyi yönleri: Cesaretli, enerjik, maceraperest, sevmeyi bilen
Kötü yönleri: Aceleci, sabırsız, tezcanlı

Bebeğiniz 21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında dünyaya geldiyse bebeğiniz koç burcu demektir. Koç bebeğiniz varsa aksiyon dolu anlar sizi bekliyor demektir. Bebeğinize çıngırak verip bir köşede sessizce oturmasını beklemeyin. Koç bebekleri gürültü yapmayı severler. Hareketleri ile ben buradayım derler. Koç bebekleri birçok şeye erken başlarlar. Erken konuşup erken yürümeye başlarlar. Bağımsız ruha sahip olan koçlar başkaları ile kolay iletişim kurarlar. Koç bebekleri anlaşılması zor bebeklerdir. Diğer bebeklerle pek anlaşamaz kavga çıkarırlar. Koç bebeklerine paylaşmayı ve başka çocuklarla kavga etmemeyi öğretmelisiniz.

Boğa Bebeği (21 Nisan – 21 Mayıs)

Gezegeni: Venüs 
Elementi: 
Toprak
İyi yönleri: Sabırlı, dayanıklı, kararlı
Olumsuz yönleri: İnatçı, esneklikten uzak, sahiplenici

Bebeğiniz 21 Nisan ile 21 Mayıs arasında dünyaya gelmişse bebeğiz boğa burcu demektir. Boğa bebekleri şefkatli bebekler olup öpülmek ve sevilmek isterler. Rahat ve konforlu yaşamak isterler. Yatağı rahat odası ne soğuk ne de sıcak olmalıdır. Klasik olmayan oyuncakları severler. Oyuncaklarını paylaşmakta zorluk çekerler. Geleneksel aile modellerinde boğa bebekleri çok rahat eder. Kardeşlerine yakın olmaktan hoşlanırlar. Öğrenme konusunda acele etmezler. Kendileri istediği zaman öğrenirler. Bu yüzden öğrenme konusunda boğa bebeklerine acele etmemeniz gerekir.

İkizler Bebeği (22 Mayıs – 22 Haziran)

Gezegeni: Merkür 
Elementi: 
Hava
İyi yönleri: Becerikli, zeki, entelektüel, içten ve doğal
Olumsuz yönleri: Sabırsız, yerinde duramaz, dengesiz, değişken, maymun iştahlı

Bebeğiniz 22 Mayıs ile 22 Haziran arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz ikizler burcu demektir. İkizler erken konuşmaya başlarlar. Meraklı ve araştırmacı bir ruha sahiptir. Mutlu olmaları için meraklarını canlı tutacak etkinlikler tasarlamalısınız. Çok çabuk sıkılabilen ikizler bebekleri için farklı oyunlar ve etkinlikler bulmalısınız. İletişim yeteneği gelişmiş olan ikizler bebekleri kolay oyun arkadaşı bulup diğer bebeklerle kolay anlaşırlar. Kolay öğrenirler ve bağımlı yaşamaktan hoşlanmazlar.

Yengeç Bebeği (23 Haziran – 22 Temmuz)

Gezegeni: Ay 
Elementi: 
Su
İyi yönleri: Hassas, kibar, sevgi dolu, koruyucu, karşı tarafı anlayan
Olumsuz yönleri: Kolaylıkla keyfi kaçar, aşırı duygusaldır, aşırı duyarlı ve alıngan olabilir

Bebeğiniz 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz yengeç burcu demektir. Yengeç bebekleri hassas ve duygusaldır. Çok ağlarlar. Kucağa alınmak dokunulmak yengeç bebeklerini rahatlatır. Kendini güvende hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Evdeki huzursuzlukları kolay fark eder bu durumdan kolay etkilenir. İştahlı bebeklerdir. Her bulduğunu yerler.

Aslan Bebeği (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Gezegeni: Güneş 
Elementi: 
Ateş
İyi yönleri: Eli açık, kibar, sadık, espriden ve eğlenceden hoşlanan, geniş fikirli, karizmatik
Olumsuz yönleri: Aşırı gururlu, aşırı “patron”, kibirli

Bebeğiniz 23 Temmuz ile 22 Ağustos arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz aslan burcu demektir. Aslan bebekleri gürültüden hoşlanır çok ses çıkartırlar. İlginizi çekmek için çok farklı şeyler yaparlar. Çevresini izlemekten hoşlanırlar. Rekabetçi ve kıskanç tavırlara sahiptir. Lider ruha sahiptir. Çevresindekileri yönetmek isterler. Kurallar koyar, kurallara uyulmasını isterler. İstedikleri olmadığı zaman çok şiddetli ağlarlar.

Başak Bebeği (23 Ağustos – 22 Eylül)

Gezegeni: Merkür 
Elementi: 
Toprak
İyi yönleri: Zeki, temiz, uyanık, mükemmeliyetçi
Olumsuz yönleri: Kolay sinirlenir, çok aşırı titiz, “doğuştan kavgacı”

Bebeğiniz 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz başak burcu demektir. Başak bebekleri her zaman mızmız olurlar. Değişiklikleri sevmez geleneksel bir yapıya sahiptir. Çok fazla yemek seçer her yemeği yemezler. Basit oyunları severler. İlgi ve alaka isterler. Azıcık ilgi başak bebeklerini mutlu etmeye yeter. Yaşıtlarından daha erken konuşmaya başlarlar. Başkalarına yardım etmekten hoşlanırlar.

Terazi Bebeği (23 Eylül – 22 Ekim)

Gezegeni: Venüs 
Elementi:
 Hava
İyi yönleri: Büyüleyici, geniş, arkadaşça, sevecen
Olumsuz yönleri:Kararsız, değişken, savurgan, saf

Bebeğiniz 23 Eylül ile 22 Ekim arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz terazi burcu demektir. Teraziler ilgiden büyük haz duyarlar. Sevimli olan terazi bebekleri kendilerini sevdirmek için değişik oyunlar yaparlar. Sakin ve tatlı görünüşleri ile çevresinin ilgi odağı olmayı kolay başarırlar. Gurup içinde diğer bebeklerle kolay kaynaşırlar. Sosyal özelliği gelişmiş olan terazi bebekleri kendi başına oyun oynamaktan hoşlanmazlar.

Akrep Bebeği (23 Ekim – 21 Kasım)

Gezegeni: Mars
Elementi:
 Su
İyi yönleri: Kararlı, güçlü, duygusal
Olumsuz yönleri: Ketum, kıskanç, inatçı

Bebeğiniz 23 Ekim ile 21 Kasım arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz akrep burcu demektir. Akrep bebekleri çevresinin ilgi odağı olmak isterler. Çevresindeki insanların enerjisini emerler. Gizemli olan akrep bebeğinin ağlama nedenini bulmakta zorlanabilirsiniz. Akrep bebeği gövde gösterisi yapmayı severler. Kavgacı bir kişiliğe sahiptir. Diğer bebeklerle kolay anlaşamaz kolay kavga ederler. Kirli bezden nefret ederler. Bu yüzden akrep bebeklerinin altını sık sık kontrol etmelisiniz.

Yay Bebeği (22 Kasım – 21 Aralık)

Gezegeni: Jüpiter
Elementi: 
Ateş
İyi yönleri: İyimser, sevecen, içten, samimi
Olumsuz yönleri: Yerinde duramaz, sabırsız, duyarsız, güvenilmez, ne yapacağı belli olmayan

Bebeğiniz 22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz yay burcu demektir. Yay bebekleri rahatına düşkün olup hep bildiğini okurlar. Erken yürüyen yay bebekleri keşfetmeyi çok severler. Bağımsız ve özgür ruha sahip olan yay bebeklerini mutlu etmek için onları gece gündüz gezdirmelisiniz. Yay bebeklerine rahat dolaşacakları alan yaratmalısınız. Sınırlandırılmayı ve kısıtlanmayı sevmezler. Yeni oyun arkadaşı olsun isterler. Arkadaş edinmeyi çok iyi bilirler.

Oğlak Bebeği (22 Aralık – 21 Ocak)

Gezegeni: Satürn 
Elementi: Toprak
İyi yönleri: Güvenilir, zeki, disiplinli, hırslı
Olumsuz yönleri: Kurallara aşırı bağlı, bazen tutucu, eleştirel, aşırı dikkatli, sinirli

Bebeğiniz 22 Aralık ile 21 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz oğlak burcu demektir. Oğlak bebekleri anne ve babalarına sadıktır. Ciddi ve disiplinli yapıları vardır. Maceracı bir ruha sahip değildir. Geleneksel ve rutin yaşamı severler. Yavaş öğrenirler. Sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Büyüdükçe her şeyi anlamaya başlarlar. Öğrenme konusunda oğlak bebeklerinden acele etmesini istemeyin. Oğlak bebeğinin kendini keşfetmesini bekleyin.

Kova Bebeği (22 Ocak – 19 Şubat)

Gezegeni: Uranüs ve Satürn 
Elementi: Hava
İyi yönleri: Özgür ve bağımsız, arkadaş canlısı, yaratıcı, özgün, sadık
Olumsuz yönleri: Başkaldırıcı, klasikliğe tahammülü yok, değişken ve ne yapacağı belli olmayan

Bebeğiniz 22 Ocak ile 19 şubat tarihleri arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz kova burcu demektir. Kova bebekleri yalnız kalmayı severler. Sorunlarını tek başına çözmek isterler. Kolay öğrenir çabuk kavrarlar. Asi bir bebek olup kavgacı yapıları ile ön plana çıkarlar. Yeniliklere açık olan kova burçları rutin yaşamayı sevmezler.

Balık Bebeği (20 Şubat – 20 Mart)

Gezegeni: Jüpiter ve Neptün 
Elementi: Su
İyi yönleri: Hassas, merhametli, kibar, önsezileri güçlü
Olumsuz yönleri: Kararsız, karmaşık, kolaylıkla kafası karışır

Bebeğiniz 20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında dünyaya gelmişse bebeğiniz balık burcu demektir. Balık bebekleri diğer bebeklere göre daha duygusaldır. Bu yüzden sebepsiz yere ağlarlar. Duygularını dışa vurmak yerine içine atmayı saklamayı tercih ederler. Aile içindeki huzursuzlukları kolay fark ederler. Bencillikten uzak bir yapıları vardır. Oyuncaklarını paylaşmayı severler. Hassas bir yapıya sahip olan balık bebekleri çok nazlıdır. Düştükleri zaman kaldırmanızı beklerler. Derin bir hayal gücüne sahiptir. Yaratıcı oyunlar oynamak isterler. Oyunda lider olmayı sevmezler.